Jak nosić i dbać o biżuterię latem?

Jak nosić i dbać o biżuterię latem?

Weekendowe wypady i długie wakacje – cokolwiek planujesz tego lata, z pewnością będziesz się zastanawiać nad swoją garderobą na ciepłe dni. Biżuteria jest wykończeniem każdej stylizacji, kropką nad “i” a czasem potrafi ‘stworzyć’ całą stylizację, dlatego jej również nie może zabraknąć w wakacyjnej walizce. Oto kilka naszych wskazówek jak nosić i dbać o biżuterię latem.

Less is more.

Bez względu na panujące trendy, mniej zawsze znaczy więcej. Grube naszyjniki, mocne pierścienie, bransoletki z grubego łańcucha zostaw na inne okazje – z pewnością będzie ich wiele.

Pamiętaj, że skóra się poci, metal nagrzewa, dłonie pracują – nierzadko puchną. Delikatna, minimalistyczna biżuteria zawsze wygląda dobrze i pod względem wygody będzie lepszym wyborem – szczególnie przy rozwianych włosach i skórze muśniętej słońcem.

Zainwestuj w jakość.

Jest rzeczą oczywistą, że inwestowanie w jakość powinno być zawsze priorytetem. Tania biżuteria wykonana z platerowanego mosiądzu czy miedzi nie tylko ściera się i blednie w upale ale też może podrażniać skórę. Biżuteria wysokiej jakości nie musi być droga! Srebrna biżuteria ma dobra cenę a pozłacana jest doskonałą alternatywą do litego złota. To też zawsze lepiej wydane pieniądze niż na biżuterię z metali nieszlachetnych. W związku z tym zwracaj uwagę z jakich materiałów wykonana jest Twoja biżuteria a Twoja skóra i styl Ci za to podziękują!

Jeżeli ktoś jest uczulony na srebro – niech również weźmie pod lupę jakość biżuterii. Najprawdopodobniej reakcja alergiczna występuje na skutek kontaktu skóry z niklem, dodawanym często do srebra. Do naszej biżuterii nie dodajemy niklu, godząc się na jego szlachetną i znaną od wieków oksydację, czyli czernienie.

Unikaj zestawiania kilku elementów w warstwy.

W lecie nasze ciało się poci, palce pod wpływem ciepła puchną. Jeżeli jeden lub dwa pierścionki Ci nie wystarczą – wybierz jeden bardziej okazały! Nikt przecież nie chce szukać piły by uwolnić zmęczone dłonie od ściśniętych pierścionków – dlatego lepiej mieć problem z jednym a nie z kilkoma!

Jeżeli jesteś prawdziwą Sroką i musisz, po prostu musisz mieć na dłoni więcej – wybierz pierścionki z otwartą obrączką, dzięki czemu zawsze będziesz mogła dostosować ich rozmiar niezależnie od pogody i nie wpadniesz w pułapkę – biżuteria ma przecież przywoływać tylko dobre emocje :)

Podobnie ma się sprawa z łańcuszkami – lepiej jeden niż kilka, bo te łatwo mogą się splątać na spoconej szyi, zaczepić we włosy czy ubrania.

mm sroka design pierścionek z regulacją
Fot. Regulacja pierścionków MM Sroka Design ukryta pod “koroną” pierścionka – nie przeszkadza i jest niewidoczna a pozostawia możliwość dostosowania rozmiaru.

Szukaj czegoś nieskomplikowanego.

Latem chcemy korzystać z życia, pogody, atrakcji. Chcemy wyglądać i czuć się dobrze przy minimalnym wysiłku bo co innego nam w głowie! Dlatego wybierajmy prostą, nieskomplikowaną biżuterię. Wyjdzie to na dobre nam i naszej kolekcji biżuterii! Włosy upięte wysoko przy letnich upałach są doskonałą okazją by założyć proste, geometryczne sztyfty czy perełki.

Dowiedz się jak dbać o swoją biżuterię.

Pewnie nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale mogę się założyć, że masz jakiś nawyk, który wcale nie służy Twojej biżuterii. Wiesz skąd ta moja pewność? Bo ja też taki mam! Z tym, że ja mam obok osobistego jubilera, który popsioczy ale od razu naprawi, gdyby coś się stało. Grunt to wiedza i świadomość – zawsze można nad sobą popracować. W tym artykule zobaczysz jakie nawyki mam na myśli: link

Podsumowując: to oczywiście tylko rady w opcji idealnej z punktu widzenia dobra biżuterii i Twojej wygody. Podejdź do nich luźno i jeżeli masz ochotę przystroić się w biżuterię jak Iris Apfel czy Liana Gamcemlidze po Kuchennych Rewolucjach – DO IT! Baw się nią, ciesz się, niech ona wyraża Twoje uczucia, bądź sobą! Po prostu przy tym pamiętaj, by zadbać o swoją biżuterię by jak najdłużej mogła Cię uszczęśliwiać.