Rozmiary jubilerskie

Pierścionki:

By sprawdzić jaki jest Twój właściwy rozmiar pierścionka, możesz przyłożyć jeden z własnych pierścionków o odpowiednim rozmiarze do linijki i odczytać jego wewnętrzną średnicę (trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy pierścionek jest idealnie okrągły). Następnie należy odczytać numer rozmiaru na poniższej grafice, kierując się strzałką po prawej stronie. Drugim sposobem jest owinięcie paska wyciętego z papieru lub kawałka sznurka wokół palca a następnie przyłożenie go do linijki i odczytanie odpowiedniej długości. Następnie należy sprawdzić wynik na poniższej grafice kierując się strzałką po lewej stronie:

Wskazówki:

  • Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami – wybierz mniejszy.
  • Rozmiar palca u prawej i lewej dłoni zazwyczaj różni się o około 1 rozmiar. Większy rozmiar jest na wiodącej dłoni.

Trzeba jednak pamiętać, że najlepszym i najpewniejszym sposobem poznania swojego rozmiaru jest sprawdzenie go u jubilera, ponieważ odczyty wykonane za pomocą podanych powyżej przykładów mogą być obarczone błędem.

Ze względu na ręczną pracę oraz pojedyncze egzemplarze naszych pierścionków, większość z nich wykonywana jest z regulacją – te pierścionki nie maja zamkniętego obwodu, dzięki czemu można je delikatnie docisnąć lub rozszerzyć. Jeżeli podasz nam swój rozmiar w trakcie realizacji zamówienia, otrzymasz pierścionek z dostosowanym dla Ciebie rozmiarem.

W przypadku pierścionków o zamkniętym obwodzie – jeżeli okaże się, że zamówiony przez Ciebie pierścionek ma niewłaściwy rozmiar (do +- 1 rozmiaru) możemy go dostosować nieodpłatnie w naszej pracowni. Jeżeli różnica będzie większa niż jeden rozmiar – pobieramy opłatę za zmianę rozmiaru w wysokości 30-50 zł, w zależności od wzoru pierścionka.

Bransoletki

Za każdym razem, oferując bransoletki w naszym sklepie internetowym podajemy ich długość. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie swojego rozmiaru nadgarstka jest owinięcie wokół niego miarki krawieckiej i odczytanie wyniku. Jeżeli konkretna bransoletka ma inna długość niż ta, której potrzebujesz – napisz do nas, dostosujemy ją dla Ciebie.

Naszyjniki

Wybierając długość naszyjnika ważne jest, by uwzględnić indywidualną budowę ciała, proporcje i wzrost. Jeżeli chcesz kupić naszyjnik przez internet, więc nie masz możliwości go przymierzyć – przygotuj sobie kawałek sznurka o długości takiej samej jak naszyjnik, który Cię interesuje i owiń go wokół szyi. Upewnij się, że dobrze się układa i czy Ci odpowiada. Pamiętaj przy tym tylko, że im grubszy splot łańcuszka tym może się on wydawać optycznie krótszy.

Kolczyki

Poniżej możesz zobaczyć orientacyjnie, jakie są standardowe długości kolczyków. Pamiętaj jednak, że każdy ma inną twarz i inne proporcje więc traktuj tę grafikę poglądowo. Wiele z naszych kolczyków, ponieważ są wykonywane ręcznie i traktujemy je raczej jako małą sztukę przenośną a nie standaryzowane produkty, mogą odbiegać nieco od podanych wartości.