Najbardziej czerwony dzień w roku – Walentynki

Przed nami iście czerwony dzień. Już dzisiaj, gdzie nie spojrzysz wszystko zaczyna się czerwienić. Czerwień jest najgorętsza ze wszystkich barw i dosłownie wszędzie kojarzy się z miłością, uczuciem i sercem.

Wiecie, że Walentynki zagościły w Polsce dopiero w latach 90. XX wieku? Przywędrowały do nas ze stolicy miłości – Francji i krajów anglosaskich, gdzie tradycja walentynek trwa już ponad pięć wieków.

Rodowodu dzisiejszego katolickiego święta należy szukać w pogańskim Rzymie. W połowie lutego ptaki zaczynały tam swoje zaloty. Oznaczało to symboliczne przebudzenie się natury. 15 lutego wyznaczono datę świętowania luperkaliów, czyli festynu ku czci boga płodności. Dzień przed tym świętem odbywała się miłosna loteria podczas, której imiona dziewcząt zapisywane były na skrawkach papieru. Losowali je chłopcy, wybierając sobie partnerkę. Natomiast za patrona święta uważa się biskupa Walentego, który mimo cesarskiego zakazu błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia. Legenda głosi, że Walenty ginie 14 lutego 269 roku. Podobno w przeddzień egzekucji napisał list do ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego” (więcej o walentynkach przeczytasz na stronie źródłowej polki.pl)

Na ten wyjątkowy dzień my również przygotowaliśmy dla Was gorące serca, choć u nas przybrały one szlachetne barwy srebra, złota i oksydowanego srebra (pr.925). Naszyjniki wykonane są oczywiście ręcznie i włożyliśmy w nie wiele uczucia i miłości:)

Walentynki to świetna okazja by obdarować kogoś dowodem swojej miłości czy przyjaźni ale pamiętajcie, że kochać i okazywać uczucie należy nie tylko od święta:) Każda okazja jest dobra. Słowa „Kocham Cię” nigdy nie spowszednieją w uszach ukochanej osoby jeżeli mówić je będziemy z prawdziwą miłością i oddaniem <3 <3 <3

Pozdrawiamy ciepło życząc każdemu szczęśliwych Walentynek! Jeżeli spodobały się Wam nasze propozycje na ten i inne dni ;) – zapraszamy do naszego sklepu:

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagged , , , , ,

Droga Sroko! Właśnie pracujemy nad nowym wyglądem naszej strony internetowej, ale śmiało możesz zrobić u nas zakupy. Zapraszamy! Zamknij